Air Technologie

Ionty jsou atomy nebo molekuly, které získali nebo ztratili elektron a díky tomu jsou nabity energií. Pozitivní ionty (kationty) ztratili elektron a považují se za nezdravé. Nacházejí se v prachu, kouři a dalších toxických látkách.

 

Jak pracují ionty?

Negativní, zdravé ionty (anionty) získali elektron a do velké míry přispívají k tělesné rovnováze, energii a celkovému zdraví. Přirozené zdravé ionty, známé i jako “vzdušní vitamíny”, vznikají při přírodních jevech jako je blesk, vlnobití, vodopády, jako i při působení kosmických paprsků, ultrafialovým zářením Slunce nebo díky minerálům zemské kůry. Jinými slovy - vzduch u moře nebo v lese čí u kaskád je 200-krát vitálnější než ve většině obývaných prostorech, co každý pocítí okamžitě. Čím je vzduch vitálnější, tím živější se lidé cítí.  Oblasti proslulé svým klidem a svěžestí vzduchu jsou doslova “nabité” miliardami negativních iontů. Proto se také po bouřce a po dešti cítíme vzpruženi a osvěženi, a proto jsme také tak čilí a klidní, když stojíme u kaskád vodopádu.

Negativní ionty:

* působí příznivě na dýchací ústrojí a urychlují samočištění plic,

* podporují tvorbu enzymů ovlivňujících pružnost dýchacích cest,

* zmírnuje svalové napětí a tělesné únavy,

* zvyšují svalovou sílu a ekonomiku svalové práce,

* příznivě působí na neurotiky a lidi trpící poruchami spánku,

* zrychlují hojení ran a spálenin,

* přispívá k zmírnění únavy očí

* pomáha ke snížení krevního tlaku.

* pomáha v lečbě astma a deprese.

Ionty mají schopnost navázat se na aerosoly, t.j. pevné nebo kapalné látky v plynech, stejně tak na částečky prachu. Stávají se těžšími než okolní vzduch a padají dolů. Ionty akumulují bakterie a mikroby a ničí je elektrickým výbojem.

 

 

V posledních letech se totiž definitivně potvrdila vážnost vlivu iontové nerovnováhy na lidské zdraví. Přestože na tento škodlivý stav vědci upozorňují již dlouho, až alarmující nárůst civilizačních chorob, alergií, respiračních a duševních potíží donutil odborníky pátrat znovu po příčinách. A výsledky byly v mnohém ohromující! Mimo klasické viníky zdravotních potíží, jako je znečištění chemikáliemi objevili ještě jeden nenápadný jed. Jed o to zákeřnější, že je neviditelný, není cítit a obtížně se měří. Jedná se o trvalé vystavovaní organizmu působení přebytku škodlivých – kladně nabitých iontů.

Prakticky všechny civilizační vymoženosti totiž produkují tyto škodlivé ionty. Automobily, průmyslový smog, umělá vlákna, vysílače, ozónová díra, skleníkový efekt, televize, monitory, zářivky, kopírky, laserové tiskárny ... , všechny tyto vlivy naprosto vychylují zdravou rovnováhu iontů (kterou nacházíme již jen na některých místech v přírodě) v neprospěch našeho zdraví. Např. v kanceláři se hladina pozitivních iontů pohybuje okolo nuly, zatímco v přírodě je to mezi 800 – 50.000 iontů na cm3. A v průměrné domácnosti nebo na městské ulici nejsou hodnoty iontů o moc vyšší než 100 iontů na cm3. Přitom právě na těchto místech trávíme většinu svého času! Převaha šodlivých – kladně nabitých iontů prokazatelně způsobuje bolesti hlavy, zvýšený krevní tlak, nervozitu, únavu, astma a deprese.

Závěrem si můžeme říci, že negativní (zdravé) ionty pro takové případy působí jako lék!!!

Jak funguje ionizátor? Technicky řečeno:

K čištění vzduchu dochází tak, že částice prašného aerosolu dostávají ionizaci vzduchu elektrický náboj a jsou přitahovány na opačně nabité sběrné desky-kolektory, umistěné uvnitř přístroje. Protože je přistroj zároveň ionizátorem, čistí vzduch i v prostoru kolem přistroje. Zde se uplatňuje čištění vzduchu takto: prachové částice umělou ionizací získávají elektrický náboj a bud se shlukuji a díky větší hmotnosti rychleji sedimentují, nebo se částice polétavého aerosolu o stejném náboji navzájem odpuzuji a ulpívaji na nejblížších pevných površích, kde svůj náboj ztrácejí.

 

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     OK   Další informace